Zapraszamy na Jemy w Łodzi Food Fest 2018

Ponad 60 najlepszych restauracji i kawiarni, ponad 100 festiwalowych dań, 6 tematycznych tras kulinarnych, menu degustacyjne, warsztaty, pokazy, spotkania i degustacje – tak będzie wyglądało 14 wrześniowych dni trwania Jemy w Łodzi Food Fest. To będzie kulinarne wydarzenie roku!

Organizacji tego wydarzenia poświęciłyśmy kilka ostatnich miesięcy i jesteśmy szczerze podekscytowane tym, co udało nam się dla was przygotować. I trochę zestresowane, ale głównie podekscytowane. Wspólnie z naszymi partnerami – Łódzkim Centrum Wydarzeń, portalem Glodny.pl, sklepami Kuchnie Świata, studiem Book&Cook i Idea Hub, mamy wielką przyjemność zaprosić was na największy łódzki festiwal kulinarny – Jemy w Łodzi Food Fest 2018.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w zeszłym roku i już wtedy jej skala była ogromna. W tym roku przerosła nasze oczekiwania. We wrześniu Łódź zamieni się w kulinarną stolicę kraju. Dwa tygodnie – od 10 do 23 września wypełnione będą po brzegi pysznym jedzeniem i mnóstwem wydarzeń i atrakcji. Do festiwalu dołączyło ponad 60 świetnych restauracji, które przygotowały łącznie ponad 100 festiwalowych dań oraz 23 menu degustacyjne.

Zapraszamy na Jemy w Łodzi Food Fest 2018

Ruszamy w poniedziałek, 10 września. Pierwszy tydzień to trzy pierwsze kulinarne trasy tematyczne, którymi możecie podróżować po restauracjach i kawiarniach próbując festiwalowych dań. Kierunki podróży? Po pierwsze Street Food – trasa dedykowana jedzeniu ulicznemu z różnych stron świata. Szybkie, proste i pyszne dania, które można zjeść w biegu albo na szybki lunch. Po drugie Roślinna kuchnia Bliskiego Wschodu, czyli trasa stworzona z myślą o miłośnikach kuchni wegańskiej. Restauracje zaprezentują bogactwo kuchni bliskowschodniej w wydaniu roślinnym. Po trzecie Elegancja Francja – dania inspirowane francuskimi tradycjami kulinarnymi. Haute cuisine, paryskie bistra i pattisserie, czyli wszystko, co kojarzy się z kuchnią francuską.

Jemy w Łodzi Food Fest 2017

Drugi tydzień ucztowania ruszy w poniedziałek, 17 września, a wraz z nim wystartują trzy kolejne trasy pełne pysznych, tematycznych dań. Będą to Azjatyckie zupy – od japońskiego ramenu, przez tajskie tom kha, wietnamskie pho i singapurską laksę, aż po chińską zupę wonton czy koreańską kimchiguk. Dalej Pierogi świata – ruskie, ravioli, empanadas, wonton, knysze, samosy, pielmieni, baozi – ciasto wypełnione farszem znane jest na całym świecie i wszędzie smakuje wspaniale. Nie zapominamy o miłośnikach słodkości, na których czeka trasa Dekadenckie desery. Kremowe, czekoladowe, owocowe, lodowe – wszystkie z pewnością na długo zapadną wam w pamięć.

Na tym nie koniec – w każdym tygodniu wybrane restauracje zaproszą was też na specjalne menu degustacyjne. To popisowe, autorskie uczty przygotowane przez szefów kuchni. Idealnie skomponowane menu składające się z co najmniej trzech dań, które prezentują wszystko najlepsze, co restauracje mają do zaoferowania.

Jemy w Łodzi Food Fest 2017

Jemy w Łodzi Food Fest to także mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Pokaz przyrządzania azjatyckich zup czy pierogów świata, kurs wiedzy o winie połączony z degustacją, warsztaty kawowe i cukiernicze oraz spotkania z gotowaniem dla dzieci. Będzie także coś dla restauratorów, którzy na warsztatach będą mogli dowiedzieć się, jak promować swoją restaurację, jak zaistnieć w mediach społecznościowych i jak skuteczniej prowadzić lokal. Kucharze będą mogli posłuchać o nowoczesnej kuchni wegańskiej, a blogerzy wziąć udział w spotkaniu o wadach, zaletach i perspektywach blogowania. Co ważne, dzięki partnerom festiwalu na wydarzenia obowiązują specjalne, festiwalowe ceny, a niektóre są bezpłatne.

A najlepsze, że to jeszcze nie wszystko, bo szykujemy dla was kilka niespodzianek. Na razie zapraszamy was na stronę festiwal.jemywlodzi.pl, na której znajdziecie listę restauracji, które dołączyły do poszczególnych tras i przygotowały menu degustacyjne. Wkrótce pojawią się tam również festiwalowe dania. Zachęcamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie będziemy na bieżąco wrzucać gorące i pyszne festiwalowe informacje.

 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...