fbpx

Ato Sushi - fot. J. Woźniak

W niedzielę o 18.00 restauracje zakończyły serwowanie festiwalowych dań, a już dwie godziny później na uroczystej gali w Wytwórni ogłoszono zwycięzców X jubileuszowej edycji FDS.

Nie będziemy przedłużać i od razu zaczniemy od podania wyników. Laur zwycięzcy w tym roku zgarnęło Ato Sushi, a dokładnie ich ostra rolka o nazwie nawiązującej do filmu Kill Bill. Lokal z 6-go Sierpnia został uznany za najlepszy zarówno przez gości, jak i festiwalowe jury. Drugie miejsce w werdykcie przedstawicieli Festiwalu Dobrego Smaku zajęła restauracja Street Art Deluxe, która serwowała filet z pstrąga, trzecie Big Betty i ich kurczak ze śliwką. Nieco inaczej zadecydowali goście. W głosowaniu sms-owym kolejne lokaty zajęły Deseo Tapas Bar i ponownie Street Art Deluxe.

Mebloteka YELLOW - fot. J. Woźniak

W kategorii kawiarni Mebloteka YELLOW stanęła na wysokości zadania i obroniła ubiegłoroczny tytuł – tym razem podbiła serca sorbetem podanym w wydrążonym jabłku (tu również powtórzyła się sytuacja podwójnego tytułu). Kolejne miejsca w opinii jury przypadły debiutantom – kawiarni Zbożowa i Pani Cupcake. A co na to goście? Ci oddali swe głosy na klubokawiarnię Owoce i Warzywa (2 miejsce) i Zbożową, ale tym razem na 3 miejscu. Dodatkowo przyznano nagrodę za najlepszą obsługę i otrzymała ją restauracja Servantka.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym lokalom.

Obiecujemy, że gdy tylko opadnie festiwalowy kurz (a obsługa restauracji odpocznie), odwiedzimy zwycięzców i porozmawiamy o festiwalu od kuchni.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...